OCZYSZCZANIE DLA DZIECI , NATURALNA ZIOŁOWA

"Nim rozpocznę właściwą kurację leczniczą, wszyscy moi pacjenci przechodzą fundamentalny etap przygotowawczy - gruntowne oczyszczenie organizmu. Stosuję ParaProteX...".


Prof. dr n. med. Valeria Szedlak-Vadocz
Przewodnicząca Zespołu doradców Medycznych CaliVita International
Specjalista biochemii klinicznej, medycyny nuklearnej i patofizyki klinicznej

Bardzo ważne!

Przed rozpoczęciem kuracji wskazane jest wzmocnienie organizmu produktem Polinesian Noni w dawce ½ zakrętki przez okres jednego miesiąca. Produkt ten przygotuje iwzmacnia organizm na zwiększoną ilość toksyn podczas procesu oczyszczania  i udrożni kanały wydalnicze.

Read more text  
OCZYSZCZANIE DLA DOROSŁYCH - OCZYSZCZANIE ZIOŁAMI

Intensywne tempo, jakie towarzyszy nam każdego dnia sprawia, że coraz częściej odżywiamy się nieregularnie i nie przestrzegamy zasad racjonalnego odżywiania. Mało kto zastanawia się nad tym, jakie będą efekty takiego stylu życia. Przewód pokarmowy to przecież nie tylko miejsce trawienia i wchłaniania niezbędnych substancji odżywczych. To także największa i najbardziej skomplikowana część naszego układu immunologicznego, która stale kontaktuje się z ogromną ilością różnych szkodliwych czynników pochodzących ze świata zewnętrznego, w tym m.in. czynników mikrobiologicznych.

ParaProteX to zestaw cennych składników roślinnych wykazujących korzystny wpływ na funkcje fizjologiczne organizmu. Zawiera m.in. czosnek, który już od tysiącleci znany jest jako środek wzmacniający siły obronne organizmu. Wspomaga utrzymanie prawidłowej równowagi mikrobiologicznej w jelitach, jak również odgrywa istotną rolę m.in. w prawidłowym funkcjonowaniu wątroby, układu oddechowego i krążenia. Ekstrakt z kory Pau D’Arco stanowi naturalną obronę organizmu przed zagrożeniami zewnętrznymi. Wspiera funkcje wydalnicze nerek oraz korzystnie wpływa na naczynia krwionośne. Chroni komórki i tkanki przed uszkodzeniami wywołanymi przez oksydację. Ekstrakt z nasion grejpfruta przyczynia się do utrzymania równowagi mikrobiologicznej organizmu. Ekstrakt z berberysu zwyczajnego – wykazuje korzystny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego, wspomaga wydzielanie enzymów trawiennych oraz wspiera perystaltykę jelit. Olej z goździkowca korzennego – wspomaga trawienie i odczuwanie smaków oraz korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego i układu oddechowego.

Poza tym preparat zawiera również owoc Rangoon creeper, sproszkowaną komosę piżmową, żywicę z balsamowca mirra oraz sproszkowany orzech czarny i olej z orzecha włoskiego.

 

Opis ziół zawartych w suplemencie PARAPROTEX:

rośliny od wieków stosowane w medycynie ludowej >>>

 

Read more text  
OCZYSZCZANIE WĄTROBY, MARSKOŚĆ WĄTROBA, REGENERACJA WĄTROBY, ODTRUWANIE WĄTROBY

OCZYSZCZANIE WĄTROBY - WĄTROBY NIE JEST ZE STALI !!!

Stłuszczenie, przekrwienie i upośledzenie funkcji wątroby mają swoją przyczynę przede wszystkim w nadmiernym spożyciu oczyszczonych produktów skrobiowych (zwłaszcza białej mąki), cukru rafinowanego, tłuszczów nasyconych i mięsa. To również efekt braku surowych produktów, bogatych w enzymy trawienne i błonnik. Groźne są także występujące w żywności zanieczyszczenia chemiczne, metale ciężkie, pestycydy, wirusy, bakterie chorobotwórcze, azotany i azotyny, pozostałości po lekach weterynaryjnych oraz mykotoksyny. Każdego dnia wątroba musi dawać sobie z nimi radę. Kumulacja toksyn w organizmie obciąża nadmierną pracą wątrobę, która nie jest w stanie skutecznie pełnić swoich funkcji.

Ważąca około 1,5 kg wątroba jest największym gru­czołem w naszym organizmie i jedynym narządem wewnętrznym, który w przypadku częściowego uszkodzenia samoczynnie się regeneruje. Do 25 % wątroby można usunąć, a w krótkim czasie odrośnie ona z powrotem, wracając do swojego poprzedniego kształtu i rozmiaru.

Wątroba spełnia wiele funkcji, spośród których najważniejszą chyba jest wydzielanie żółci. Wydzie­lina ta jest magazynowana w woreczku żółciowym i w razie potrzeby uwalniana - jest bowiem niezbęd­na w procesie trawienia i wchłaniania tłuszczów w jelicie. Żółć bierze również udział we wchłania­niu witamin rozpuszczalnych w tłuszczu (A, D, E i K) oraz wspomaga asymilację wapnia. Ponadto żółć przetwarza beta-karoten w witaminę A. Pobudza także perystaltykę jelit, co pomaga zapobiegać za­twardzeniu.

 

Read more text  
JELITA - OCZYSZCZANIE JELIT Z KAMIENI KAŁOWYCH, NATURALNE OCZYSZCZANIE

Flora bakteryjna jelita, praca jelit, hemoroidy, polipy, rak, zaparcia, wzdęcia, biegunka - jak sie uchronić!

Nie tylko warto, ale i trzeba częściej wracać do sprawy chorób jelit. Fakt ten dokumentują również badania statystyczne, lokujące choroby nowotworowe jelit w ścisłej czołówce wśród zachorowań na choroby typu nowotworowego, według badań co czwarta osoba po pięćdziesiątym roku życia może być nią zagrożona. Schorzenia jelit należałoby zaliczyć do chorób ery cywilizacyjnej. Ery wymagającej od ludzi określonych postaw (najczęściej niezdrowych) oraz oferującej nam wysoko przetworzoną i głęboko chemizowaną żywność.

Najcięższą chorobą jelita grubego są nowotwory okrężnicy i odbytnicy. Rak jelita grubego staje się chorobą o wymiarze społecznym. Na świecie co roku zapada na niż ok. miliona osób, z czego na skutek nieskutecznego leczenia umiera połowa chorych. Wiadomo, że aż 13% zachorowań związane jest z niską aktywnością ruchową , 12% z niewłaściwą dietą, a 10% przypadków zachorowań uwarunkowanych jest genetycznie.

Podczas gdy nie mamy wpływu na dziedziczone geny, możemy skutecznie zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka jelita grubego, zmieniając swój styl życia i stosując suplementy diety.

 

Read more text  
System oczyszczania organizmu i jelito grube Email

"Nie można oddzielić serca od jelita - mówi profesor Garnuszewski - wybitny specjalista akupunktury. Najpierw trzeba oczyścić organizm. Dzisiaj przeciętny człowiek ma mało ruchu, kupuje żywność przetworzoną i skażoną chemią, więc nosi w jelitach od 6 do 20 kilogramów kału! W ich poskręcanych zakamarkach, latami odkładają się kamienie kałowe. Potrafią zalegać tam ponad 20, a nawet 30 lat i promieniują na najbliższe narządy toksynami...

 

Istnieją tysiące chorób, ale zdrowie jest tylko jedno. L. Bernes

Wszystkie choroby wnikają do naszego organizmu przez usta. Nasz organizm posiada potężny, wielostopniowy system samooczyszczania.

Po pierwsze, w jelicie grubym są unieszkodliwiane i usuwane toksyny, a także zbędne substancje pokarmowe.

Dalej skierujmy się od jelita grubego zgodnie z krążeniem krwi. Następny stopień oczyszczający to wątroba. Tu następuje unieszkodliwienie wszystkiego, co przyniosła krew z jelita grubego. Wątroba może to odrzucić poprzez przewody żółciowe do jelita, i dalej zwykłą drogą, ale może tez skumulować w swoich przewodach żółciowych i zostawić na całe życie. W niej również tworzą się związki; z toksynami łączą się określone substancje, z którymi łatwiej są odrzucane przez następny stopień - nerki.


 

Nerki wspomaga tkanka łączna organizmu. Są to więzadła, ścięgna, ścianki naczyń, i w ogóle wszystkie te komórki organizmu, które są konstrukcją, i na których utrzymują się komórki.

Tkanka łączna wchłania w siebie rozliczne „ śmieci", ażeby układ krwionośny był czysty. Jeśli tylko istnieje możliwość, to zwraca to, co wchłonęła z powrotem do krwi, i te odpady są wydalane przez nerki na zewnątrz.

Ile może wchłonąć tkanka łączna ilustruje przykład, opowiedziany przez J. A. Andriejewa:

„I oto przychodzi mamusia i mówi, że lekarze powiedzieli jej, ze córka za tydzień umrze. Płacze. Córka- kwiatuszek, 17 lat, ślicznotka. Czy nic się nie da zrobić? Oczyściliśmy wątrobę. Zaczęliśmy ogólne oczyszczanie organizmu głodówką. I oto gracja, ta młoda ślicznotka, ten kwiatuszek, 63 kg wagi przeżyła 28-dniwą głodówkę.

Piła tylko wodę i codziennie robiła dwie lewatywy. Wydalała ogromne ilości kału. W rezultacie schudła do 40 kg. To było 23 kg kału, które znajdowało się wewnątrz niej, wewnątrz komórek".

Dodam od siebie: wewnątrz komórek tkanki łącznej, dzięki którym odżywiają sie wszystkie inne, znajdują się komórki robocze.

Tkanka łączna również jest swoistym ,,magazynem" zanieczyszczeń, ponieważ wymiana substancji jest niewielka, i one tam zalegają.

Następnie, jeśli wszystkie te stopnie są zapchane, a także spożywa sie dużo węglowodanów i tłuszczów, które nie są wydalane przez wyżej opisane narządy, to włącza się stopień wydalania zanieczyszczeń poprzez narządy wydalania, mające ujście na zewnątrz.

Pierwsza do pracy włącza sie cześć nosowa gardła. Przez nią zanieczyszczenia węglowodanowe, tłuste i inne wydalane są w postaci śluzu na zewnątrz. Stąd wszystkie nasze stale pochrząkiwania, smarkania.

Jeśli następuje przeciążenie i tego kanału oczyszczającego, to włączają się uzupełniające: zatoki szczękowe, przewody słuchowe w uszach, u kobiet - pochwa (białe i inne upławy).

I na koniec, jeśli i to okaże sie niedostateczne, lub z jakiejś innej przyczyny wyżej wspomniane kanały są zablokowane, włączają sie dwa ostatnie stopnie: płuca i skóra.

O tym, ze w jelicie grubym następuje proces gnicia i inne patologie wraz z tworzeniem się szkodliwych gazów, można wywnioskować po przykrej, cuchnącej woni z ust przy oddychaniu. Wiele osób próbuje uwolnić się od tej woni - czyszczą zęby, płuczą usta, stosują dezodoranty, a woń jak była, tak jest. Pamiętajcie, cuchnący oddech to tylko skutek, a przyczyna leży w przeciwległym końcu przewodu pokarmowego. Należy oczyścić jelito grube.

W końcu, śluz tworzy się w płucach. Węglowodany, i inne wydzieliny w postaci śluzu, stanowią wspaniały pokarm dla mikroorganizmów patogennych (bakterie, wirusy, pasożyty, grzyby). Te mikroorganizmy, wpadając z powietrzem do płuc, znajdują tam wspaniałe warunki do rozmnażania się - ciepło, wilgoć i pokarm. Produkty przerobionego przez mi­kroorganizmy śluzu już w postaci ropy wydzielają się przez oskrzela, część nosową gardła. Od toksycznego składu ropy podrażnia się i dochodzi do zapalenia błony śluzowej płuc, części nosowej gar­dła ze wszystkimi wynikającymi z tego następstwami. Taki sam jest mechanizm powstawania nadżerek pochwy, zapalenia ucha środkowego i wewnętrznego.

Skóra sygnalizuje o przeciążeniu organizmu zanieczyszczeniami, brzydką wonią, wysypką, wągrami, krostami i różnorodnymi egzemami. W zależności od ulubionego pokarmu występują różne symptomy. Na przykład, od pokarmu mięsnego - cuchną nogi; od węglowodanów z cukrem i tłuszczami - krosty, wągry. Ich lokalizacja na ciele jest różnorodna: twarz, plecy, piersi, pośladki, nogi, ramiona. Od nieprawidłowego zestawienia produktów żywnościowych, oprócz wyżej wymieniowych, mogą powstawać również czyraki.

Obniżenie energotwórczej funkcji jelita grubego i zanieczyszczenie organizmu prowadzi do tego, ze śluz gromadzi się gdziekolwiek. Na przykład w gruczołach piersiowych u kobiet. Po pierwsze, tam jest wolniejszy proces przemiany materii w porównaniu z całym organizmem. Po drugie, spożywanie zimnego pożywienia i różnorodnych chłodnych napojów, które szybko schładzaj tą część ciała, powoduje stwardnienie śluzu tłuszczowego i węglowodanowego, z czego wytwarza się cysta.

Od siedzącego trybu życia, pracy w pozycji siedzącej spowalnia się krwiobieg w miednicy mniejszej, - pojawia sie zastój krwi. To jest kolejną przyczyną, dlaczego właśnie tu gromadzi się śluz - u mężczyzn wokół gruczołu krokowego, a u kobiet -w jajnikach.

Najbardziej szkodliwe produkty wywołujące torbiele piersi i jajników, guza gruczołu krokowego, to: lody, śmietana mrożona, śmietana, zimne, tłuste mleko. Jeśli będziecie je często spożywać, to, jak mówi Mikyo Kushi (specjalista od makrobiotyki), na pewno będziecie mieli torbiele.

Następnie, w tej torbieli kiełkują zarodniki pleśni i zaczyna sie rak, dający przerzuty. Sami go żywimy, a potem dziwimy sie, - z czego sie to wzięło?

Jeśli pierwsze ogniwo patologii: skleroza - artretyzm - rak za­czyna sie od zanieczyszczonego jelita, to i drugie ogniwo - przeciążenie systemów wydzielniczych - zaleganie śluzu - zanikanie sił obronnych organizmu - rak, również zaczyna sie od zanie­czyszczonego jelita grubego.

Na zakończenie przytoczę cytat z książki ,,Sztuka samouzdrowienia środkami naturalnymi".

Doktor Pochet pisze: ,,Odkryłem, ze u kobiet, które zachorowały na raka piersi w 9 przypadkach na 10 obserwuje sie zahamowania w funkcjonowaniu jelit. Jeśli byłaby prowadzona odpowiednia profilaktyka 10-15 lat temu, nie wytworzyłby sie u nich rak piersi, ani żaden inny".

Dalsze wyliczanie patologii powstających od zanieczyszczonego jelita grubego nie ma sensu i nie jest potrzebne. Zrozumiale jest, ze trzeba mieć zdrowe i czyste jelito grube.

Źródłu: G Małachow "Oczyszczanie organizmu"
 
ZDROWIE Z CALIVITA | SKLEP CALIVITA - Natura Online | GRZYBICA | GRONKOWIEC | Sklep
Strona została opracowana na podstawie fachowego piśmiennictwa, doświadczeń i opinii klientów oraz specjalistów. Materiały umieszczone na stronie mają charakter wyłącznie informacyjny w żadnym przypadku nie zastąpią porady lekarza. Żadne oświadczenie, stwierdzenie, opinia lub informacja odnosząca się do któregokolwiek suplementu diety nie mogą zastępować porady lekarskiej. Oferowane suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Produkty CaliVita należą do suplementów diety, które uzupełniają normalną dietę. Powinno się dokładnie przeczytać informacje umieszczoną na polskiej etykiecie produktu, a w przypadkach pytań zasięgnąć opinii specjalisty.
suplementy i uroda